Logo

  Blog Sahibi; SinanGCL Türkiye, Kocaeli

Bilgilendirme ve Gündelik

Bilgilendirme ve Gündelik
5 Eylül 2022 Pazartesi
31 Yorum Yapıldı
Kez Okundu.


 Merhaba arkadaşlar;
 Dün hastanede olduğum için olan olaylara fazla dahil olamadım. Burada sizlere kısa bir açıklama yapmak istedim. Özellikle yanlış şekilde bilinen ve yanlış yönde algılanan bir konudan bahsedeceğim. 

"Dizin bloğu nedir?" Sorusuna yönelik bir açıklama yapayım. Dizin siteleri birbirinden farklı kategorilerde web sitelerini listeleyen ve paylaşılan konuların ilk paragrafının bulunduğu bir adres veya adreslerdir. Yani herkes tarafından bilinen ve benimsenen budur. Bu şekilde sizlerin paylaştığı konuların içeriğini çeken dizin siteleri kesinlikle tavsiye edilmeyen ve kullanılmaması gereken bir dizin sitesidir. Bu tür siteleri sizlere kesinlikle tavsiye etmedim ve etmemde. 

Asıl konuya gelirsek BLoGGeRsTR adı altında kurduğum blog yazarlarının ve sosyal medya hesaplarının bulunduğu adrese tepkiler çığ gibi büyüdü. Sebebi ise orasının bir dizin bloğunu andırmasıydı. Fakat orada kullandığım bölüm sizlerin konularını hiç bir şekilde çekip index almadı. Zaten sizlerin konularını çeken bir bölüm değildi. Blogger profilinizde ve sitenizde paylaştığınız açık bilgileri biz oraya ekliyorduk bu sayede aynı kategoride yazan kişiler orada rahat bir şekilde bulabilsin diye. Ama tabi yukarıda anlattığım şekilde dizin sitesi sanılması sebebiyle projeyi tamamen kapattım ve listeyi o kadar sevmelerine rağmen kaldırdım.

 Bu şekilde tepkiler beni inanınki çok üzdü. Çünkü yanlış bilinen bir bilgi sebebiyle iyi niyetim kötü niyete çekildi. Ben sizler için yardıma geldiğimi başından beri söylemiştim. Emin olun bir çok kişiye de yardımım dokundu ve ben kalkıp sizden ne bir yazı paylaşın dedim nede bir ücret teklif ettim. Hatta kendi sitemde adsense onaylanmış halde olsa bile ben reklamları aktif etmedim. Bu bilgileri herkes rahat öğrensin reklamlar yazı aralarında kalabalık etmesin diye. 

Ben kendimi öven yükseklerde gören bir kişi veya kişilik değilim. Yardıma gelen kim varsa ve kim olursa elimden geldiğince yardımcı oldum ve sonuna kadar da olmaya devam edeceğim. Yaptığım yardımları burada paylaşmadım söylemedim hatta yardım ettiğim kişileri referans bile göstermedim. Sizlerden ricamdır yardımcı olduğum bloglar bu yayınımda da kendini belli etmesin. Çünkü bazı durumlardan bahsedeceğim.

Öncelikle index sorunu yaşayan bir arkadaşımızdan bahsedeyim. Google üzerinde index almakta çok zorlanan ve yazdığı yazıların bir çoğunun google üzerinde 2 gün veya daha fazla uzun sürede index alan hatta bazı yayınları hiç bir şekilde index almayan bir dostuma yardımcı oldum. Şuanda 1 dk içerisinde konusu google aramalarında çıkmaktadır. Seo'ya filan uymasına da gerek kalmamaktadır. Eğer ki seo ya uyumlu yazar ve anahtar kelimelerini dikkatli kullanırsa ilk sayfada en üstte zaten çıkmaktadır. Denedik ve bunu test ettik. Bu durumu ortalama 20 konu varken yaptık ve sıfırdan alınmış 3 günlük yeni alan adıyla birlikte. Bu arkadaş bu yazdıklarımı elbette görecektir kusuruma bakmasın içimi dökesim geldi. Normalde bu konu hakkında hiç bir şekilde bahsetmezdim. 

Daha sonra uzun zamandır Adsense onayı alamayan bir arkadaşımdan bahsedeyim. Ne yaparsa yapsın reklam onayını alamadığını belirti. Sorununu çözebileceğimi söyledim fakat bu konuda biraz güvenin devreye gireceğini de belirttim. Neyse ki o yönden sorun yaşanmadı ve yaptığım düzenlemeler ve kendisine gösterdiğim şeyler sonrasında 2 hafta içerisinde adsense onayını aldık. Şuanda 2 ayı geçmiş bir şekilde adsense reklamlarını kullanıyor. Yine hiç bir ücret almaksızın ve bir karşılık beklemeksizin yaptım. Bu arkadaşımda benim kusuruma bakmasın normalde bunu da söylemezdim...

Bu şekilde anlatacağım bir çok kişi ve kişiler var ama bunları tek tek yazıp kendimi  övmek istemiyorum. Çünkü kendimi öven bir kişiliğe sahip değilim. Kısacası bunları yapan bir kişi sizin sitelerinin kötülüğünü neden istesin? 

Ben kırılsam da burkulsam da yine de siz blog yazarlarına elimden geldiğince yardımcı olacağım. Kapım yardım isteyen yardıma gelen her blog arkadaşıma sonuna kadar açık. Dün hastanede olduğum için konuya katılamadım ve bu şekilde içimi dökmek istedim. Bugün de cenaze işlerim olduğu için yayınımı hızlı bir şekilde yazdım yazım hatası olduysa kusuruma bakmayın.


SinanGCL Bu Paylaşım '' Tarafından Yazılmıştır.
Yazar Hakkında: Benim kim olduğumu merak ediyorsan, beni bilenlere sor onlar benden daha iyi anlatır. ;)

Bilgilendirme ve Gündelik
Konusuna 31 Yorum Yapılmış

 1. neyse olmuş bitmiş artık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapacak bir şey yok artık farklı projeler peşindeyim :)

   Sil
 2. Başın sağolsun çok üzüldüm. Yanlış anlaşılmalar için ayrıca üzgünüm,bu şekilde anlaşılmasına hala çok şaşkınım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostlar sağolsun. Yapacak bişey yok yeni proje çalışmaları var artık.

   Sil
 3. Öncelikle başın sağolsun Kardeşim:( İkincisi isteyen istediğini düşünmekte serbest, boş ver yani:) Yardım isteyen illa ki seni bulacaktır ve sonucunu da bir şekilde alacaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saol abi dostlar sağolsun. Aynen öyle abi :t

   Sil
 4. Öncelikle başınız sağolsun. :( BLoGGeRsTR'nin kapanmasına çok üzüldüm. Açıkçası siteyi şikayet edenlerin arasında bir zamanlar benim siteme de karışan kişiydi. Gerçekten anlamıyorum. Bu kadar güzel bir proje birkaç kişi yüzünden kaldırıldı. :@

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostlar sağolsun Allah razı olsun. Yeni projeler var hiç sıkıntı yok:T

   Sil
 5. Ne oldu kim üzdü ben onu kaçırdım ya. Aman neyse değmez boşver in gitsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzüldüm burkuldum ama pes etmedim :) Şuanda tüm blog yazarlarına ulaşıp o şekilde ilerliyoruz. :) Dilerseniz sizlerin bloğundan da bahsedelim ;)

   Sil
 6. Bloğumu ilk açtığımda sayfam askıya alındı nedensiz şekilde şikayet edildiği için kii çok fazla aktif bile değildim. Ayrıca 1 tehdit maili almıştım blogum yüzünden. Bence bu tarz şeylere fazla takılmayın. Yeni açtığınız blogunuzu ziyaret etme şansım olmadı bence tekrardan aktive edin. Tavsiyem blogları önerecekseniz kategorileştirin mesela kozmetik blogları kitap blogları kişisel gelişim blogları tarzında (tabii size kalmış bir şey). Daha çok kişiye hitap edecek şekilde olur bence. anlamadığım kimin ne için şikayetçi olduğu, zaten blogda bir avuç kişiyiz bana biraz absürd geldi. bence sayfanızda amaca yönelik bir bölüm de oluşturun böylelikle yanlış anlamaların önüne geçmiş olursunuz ama bu tarz küçük şeyler için canınızı sıkmayın ve kaaleye almayın. Herkesi memnun edemezsiniz sonuçta :). Ayrıca başınız sağolsun, Allah geride kalanlara sabır versin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz bana çok iyi geldi çok teşekkür ederim. Tekrardan aktif hale getirdik uğramayı mutlaka unutmayın:T ;)

   Sil
  2. Dostlar sağolsun. Amin inşallah 🤲

   Sil
  3. Kesinlikle uğrayacağım. :)

   Sil
 7. Selamlar yakınınıza Allah'tan rahmet diliyorum, başınız sağ olsun.
  Yazıyı okurken üzüldüm, sonra yorumlarda gördüm ki siteyi aktif hale getirmişsiniz. Buna da sevindim :) Bloggerstr'nin kuruluş amacı yanlış anlaşılmış bence. Site detaylı incelense bu yanlış anlaşılma da olmazdı. Aynen devam edin derim ben. Orada yazarlar bölümü var. Yakında onlardan yazı gelecek ve okuyacağız değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostlar sağolsun. Tabi ki nerede ne kadar blog yazarı varsa ulaşıp ekleyeceğiz :T

   Sil
 8. Ben daha konuya hakim olmadan site kaldırıldı diye yazmışsın ya üzüldüm. Bu ara aşırı bir yoğunluktan çok gezemedim arkadaşları malesef. Ama devam anladığım kadarıyla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tekrardan aktif hale getirildi blog bekleriz sizleri de yalnız Instagram adresiniz yanlış bana Instagram adresinizi gönderirseniz sevinirim. Sizide orada yayınlayacağım eğer olur derseniz ;) :T

   Sil
 9. Öncelikle başın sağ olsun, Allah rahmet eylesin. Açıkçası yazını okuyunca çok şaşırdım ve anlam veremedim. Kim, niye? tepki gösterdi. O sitede yanlış bir şey yok ki, ben hiçbir şey anlamadım. Saçma geldi. Kaç gündür de yokum, bazı yaşadığım sorunlardan ve geçirdiğim kötü günlerden dolayı. 2 saati geçti sanırım yazıları okuyup, yorum yapıyorum yavaş yavaş. Site aktif şu an. Gelen tepkiler her ne ise inan çok üzüldüm. Senin kalbini bilen biliyor, ne kadar yardımsever olduğunu da birçok insan biliyor, lütfen kimseyi dikkate alma, üzülme. Kimseyi mutlu etmek için uğraşma. İsteyen istediğini anlasın. Ben yazıyı okuyunca çok sinirlendim inan. Çok güzel bir projeyi yok etme birkaç kişi tepki verdi diye, hala anlam veremiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostlar sağolsun teşekkür ederim. Projeyi aktif hale getirdik. Instagram üzerinden konuştuk ve yola devam ;) :T

   Sil
  2. İnan çook sevindim:)))

   Sil
 10. Sevgili Sinan, geçmişler olsun. Başın sağ olsun. Sıkıntılar geldi mi aynı anda gelir hep. Kendini üzme, canını da sıkma. Biz senin iyi niyetinden hiç kuşku duymuyoruz. Güzel üretimlerine, bizlere ışık olmaya, çay ikram etmeye devam et kardeşim. Kal sağlıcakla :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostlar sağolsun teşekkür ederim. :Ç çay bizde her zaman var :) afiyet olsun hemen sıcak sıcak ikram edelim :) :Ç

   Sil
 11. Başın sağolsun güzel kardeşim. :( Bir kaç gündür yoğunluğumdan ben de bakamadım buralara. Bence istemeyenleri çıkart, öyle yoluna devam et. Kocaman derin nefesler al ve tepsiye iki bardak çay kap gel :) Hayat geçici, sen kendini biliyorsun, bizlerden bilen biliyor, eee gerisi hiç önemli değil. :F :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostlar sağolsun abla teşekkür ederim. :Ç çaylar sıcak :T :F

   Sil
 12. Başın sağ olsun. Allah rahmet eylesin.

  Ben blog yazılarını biriktirip okuduğum için olayı kaçırdım. Ne oldu bitti bilmiyorum. Her çeşit insan var. Kafaya takmamak ve doğru bildiğini yapmak lazım yoksa hiçbir şey yapamazsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostlar saolsun.

   Sorun yok yılmadan yıkılmadan devam şuanda blog açık bir şekilde devam ediyoruz :)

   Sil
 13. bu olaylardan deep sayesinde haberim olmuştu gelip yorum yapmaya pek vaktim olmasa da zararsız olduğunu gördüğüm ve desteklediğim bir projeydi benim :) yanlış anlaşılmış olmasına üzüldüm. blogcular için güvenilir şekilde destek veren çözüm üreten biri olduğunuzu uzaktan da olsa görüyor ve takdir ediyorum üzmeyin kendinizi :) yeni projede benim blogun da yer almasında bir sakınca yok bu arada belirtmiş de olayim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anlayışınız ve yorumunuz için çok teşekkür ederim :) En kısa zamanda bloğunuzun tanıtımını orada görebilirsiniz :)

   Sil

Lütfen Link Bırakmayın!
Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H

İletişim Formu

BLoG Dedektifi Takip Butonu

Sosyal Medya

Sosyal Medya


BLoG MaHaLLeSi

Takipçilerimiz

Takipçilerimiz

Son Gelişmeler

Yorumlar


Yorumlar

Bilgilendirme

Gizlilik Politikası Telif Hakkı Arşiv
Copyright 2022, Tüm Hakları Saklıdır.
We Google & Blogger