Logo

  Blog Sahibi; SinanGCL Türkiye, Kocaeli

Neden Hemen Pes Ederiz?

Neden Hemen Pes Ederiz?
16 Haziran 2022 Perşembe
13 Yorum Yapıldı
Kez Okundu.

 Çoğunluğumuzun yaptığı şeylerden birisi bu değil mi? Birisine bir şey anlatırken, karşımızdakinin bizi anlamaması sebebiyle anlatmaktan vazgeçen bizler değil miyiz? Neden pes ediyoruz peki? Karşımızdakinin bizi anlamamasından dolayı mı yoksa bizim ona anlatamadığımızdan dolayı mı?

 Çünkü her şeyin anında olmasını istiyoruz. Kendiliğinden oluversin diyoruz. Yaptığımız en büyük hatalardan biriside bu değil mi? Biraz daha çaba göstermek gerekiyor. 

  Bugün iş yerine bir kişi geldi ve arkadaşlarımızdan birisi bununla ilgilenirken istediği şeyi tam olarak anlatamadığından ortalığı karıştırdı. Suç kimde diye düşündüm biraz acaba anlatmaya çalışanda mı yoksa anlamaya çalışanda mı? Her neyse... Müşterimiz en sonunda kendi istediği olmayınca pes etti ve "Tamam bakalım öyle olsun" dedi. Şahsen ben olsam kendi istediğimin olacağı bir şeyi kesinlikle sonuna kadar zorlardım. Ama bu kişi hemen bıraktı. Tabi sonrasında hemen olaya dahil olup müşterimizin istediği şekilde olacağını söyledim. Yüzündeki o gülümseme zaten yetmişti bana :) 

Peki siz hemen pes edenlerden misiniz?


SinanGCL Bu Paylaşım '' Tarafından Yazılmıştır.
Yazar Hakkında: Benim kim olduğumu merak ediyorsan, beni bilenlere sor onlar benden daha iyi anlatır. ;)

Neden Hemen Pes Ederiz?
Konusuna 13 Yorum Yapılmış

 1. Bir şeyi gerçekten istiyorsam asla pes etmem,çalışılması gerekirse çalışırım,savaşılması gerekiyorsa savaşırım savaşmaya değer gördüysem.İnsan ilişkilerine biraz daha farklı bakıyorum ama o kısım biraz daha karmaşık,manipülatif kişiler beni öfkelendiyor,açık seçik doğrudan söylenebilirse uzlaşmacı olabilirim.Hadi madem öyle olsun diyebilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tuttuğunu koparan cinsten birisin o zaman :D

   Sil
 2. İstediğim ya da uğraştığım kişiye göre değişir. Bazen uğraşmaya gerçekten gerek olmuyor, değmiyor.

  YanıtlaSil
 3. Bazen anlamak istemiyor insanlar. Takipteyim. Sevgiler…

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle... Teşekkür ederim her zaman beklerim :Ç çay bedave :d

   Sil
 4. Tahammül sınırı önemli. Karşımdaki anlamak istediği anlıyorsa diretmem bana yorgunluk ve huzursuzluk verecektir. Başka muhatap ararım... :)

  YanıtlaSil
 5. Her insanın algısı başkadır bence sizin ona anlatma tavrınız açık ve net olursa daha güzel bir iletişim olacağını düşünüyorum. Ben pes etmem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum. Pes etmeyenler arasında bende varım :D

   Sil
 6. Hemen pes eden birisi değilim. Ama bu sabırsızlık herşeyin hemen olması gerektiği hissi bize teknolojinin ilerlemesi ile yerleşti bence. İnsanlar çok sabırsız oldu. Birde öğrenme eşiği var aslında herkes aynı hızda öğrenemez bunu da göz önünde tutmak gerekiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim. Söylediklerinize katılıyorum, bir kişiye 1 defa söylediğinde anlar diğerine 2 defa söylediğinde anlar. Her şeyi göz önünde tutmak gerekli.

   Sil

Lütfen Link Bırakmayın!
Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H

İletişim Formu

BLoG Dedektifi Takip Butonu

Sosyal Medya

Sosyal Medya


BLoG MaHaLLeSi

Takipçilerimiz

Takipçilerimiz

Son Gelişmeler

Yorumlar


Yorumlar

Bilgilendirme

Gizlilik Politikası Telif Hakkı Arşiv
Copyright 2022, Tüm Hakları Saklıdır.
We Google & Blogger