Logo

  Blog Sahibi; SinanGCL Türkiye, Kocaeli

Geleceğiniz için Yapacağınız En Güzel Yatırım

Geleceğiniz için Yapacağınız En Güzel Yatırım
11 Haziran 2022 Cumartesi
27 Yorum Yapıldı
Kez Okundu.


  Gelecek için yapılacak en güzel yatırım olan bu makalemizde kim olursa olsun ne yaparsa yapsın hiç birisini ayırt etmeksizin basit ve geçerli olan, uyguladığı taktirde kişinin kendi geleceği için yapabileceği en güzel yatırımı yapmış olacağı noktadan bahsedeceğiz. Tabi bundan bahsetmeden önce bir kaç şeyi çok iyi bir şekilde anlamamız lazım. Kısaca bunlara değindikten sonra, yapacağımız yatırımdan bahsedeceğim.

  Kendimizi başkaları için heba ettiğimiz ve günübirlik yaşamaya alıştırdığımız şu hayatta artık bir şeyleri sorgulamanın, bir şeyleri değiştirmenin vakti gelmedi mi? Benden geçti demeyin! Hala nefes alıyorsanız hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız. Bu şimdiki bahsedeceğim yatırıma bulacağınız bahaneleriniz ne kadar çok olursa, bu yatırıma o kadar çok ihtiyacınız var demektir.

 Yaşınız ilerlemiş olabilir, işinizden vakit bulamıyor olabilirsiniz, kendinize zaman ayıramıyor yada kendinize güvenmiyor olabilirsiniz. Tek başınıza yapamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz, çevrenizdeki insanlar sizin beş para etmez biri olduğunuzu düşünüyor olabilir, yeterli sermayeniz olmayabilir… Gibi gibi daha fazlasıyla arttırılabilir. Bunların hepsini atın bir kenara ve sadece şimdiki söyleyeceğim yatırıma odaklanın. Bu yatırım bence kendi geleceğiniz için yapabileceğiniz en büyük yatırım.

Bu fırsatı sakın ama sakın kaçırma... 

Bu Hayatta Sizi En Çok Heyecanlandıran ve Eğlendiren Şey Ne?

 Şimdi kendinize biraz zaman tanıyın ve düşünün... Sizi nelerin mutlu ettiğini, sizi nelerin eğlendirdiğini iyice düşünün...

Şunu fark edeceksiniz;
 Sizi en çok eğlendiren şeylere yeteri kadar zaman ayıramıyorsunuz. Yada hiç zaman ayıramıyorsunuz mu demeliydim. Burada değinmek istediğim nokta canınızı sıkmış olabilir. Bu durumdan rahatsızlık duyuyor olmanız gayet normal. Ama lütfen yazının devamını okumaya devam edin. Bunun yanında size iyi bir haberim de var. Dünyada ki insanların %99’u sizin gibi ve hatta buna bende dahilim. Aslında bu iyi bir haber değil ama genel itibari ile kendimizi böyle şeylerle avutuyoruz. Şimdi dünyanın %1’lik kısmı hariç geri kalanının bizim gibi olduğunu öğrendiğimize göre içimiz rahat bir şekilde devam edebiliriz. 

 Hepimizin kendine göre sıkıntıları, dertleri ve sorunları var. Kimimiz daha iyi bir araba alma derdinde, kimimiz işini büyütme derdinde, kimimiz yeni bir ayakkabı alma derdinde, kimimiz bir lokma yemek bulma derdinde. Şimdi bunları da koyun bir kenara… Sizinle küçük bir beyin fırtınası gerçekleştirelim.

Beyin Fırtınası

  Lütfen iki elinizi birden bir masanın üstüne koyun veya önünüze uzatın.

  Sağ elinizde yaşadığı hayatın tüm zorluklarıyla, tüm sıkıntılarıyla şuan ki siz varsınız diyelim. Sağ elinizi yumruk yapın ve kenara çekin.

  Şimdi gel gelelim sol elinize. Sol elinizde de yine siz varsınız. Ama buradaki siz, aylık 20 bin TL kazancı olan bir sen. Simdi düşünün siz aylık 20 bin TL kazanıyor olsanız. Sağ elinizdeki sıkıntıların ne kadarı kalırdı?

 Peki sol elinizdeki siz 50 bin TL kazanıyor olsaydı. Ortada bir sıkıntı kalır mıydı?

 Bundan yola çıkıp şu sonuca varacak olursak hata etmiş olmayız sanırım...  Yaşadığımız hemen hemen tüm sıkıntılarımız bizim kazancımız ile alakalı. 

Şimdi gel gelelim yapacağımız yatırıma...

  Bugüne kadar başkalarının işinde çalışarak çok iyi noktalara gelmiş birine hiç rastlamadığım için öncelikle belirtmeliyim ki yapabiliyorsanız kendi işinizi yapın.

  Kendi işinizi yapmak sizi hem zaman açısından daha özgür kılacak hem de maddi açıdan daha çok kazandıracaktır. Herkesin yapmayı, kurmayı, parçalamayı, temizlemeyi, kesmeyi, birleştirmeyi gibi gibi çok sevdiği ve o konularda kendisini dünyanın en iyisi olarak gördüğü bir alan vardır. Yapacağımız yatırım tam olarak sizin en iyi olduğunuzu düşündüğünüz alanla alakalı.

  Kendinize, onca işin gücün içinden kafamı kaldıramıyorum, eve gecenin bir yarısı anca girebiliyorum, sabahın köründe çıkıyorum, çok yoruluyorum diyorsanız eğer, bende soruyorum size bu ne zamana kadar böyle devam edecek. Siz ne zamana kadar bu denli çok çalışacaksınız, ne zamana kadar işiniz yüzünden ailenizle zaman geçiremeyeceksiniz.

 Durun ve biraz kendinize gelin.

  Bu yatırımı yapmak sizin için ne kadar zor olursa olsun sonunda elde edecekleriniz çektiğiniz tüm bu zorluklara değecektir. İlerde geriye dönüp baktığınızda iyi ki diyeceksiniz, iyi ki başlamışım, iyi ki yapmışım, iyi ki blogdedektifi'ni dinlemişim diyeceksiniz... Asla pes etmeden yolunuza çıkan sıkıntılarla ilerlemeye devam edin. Unutma durursan başaramazsın o yüzden hep başarıyı ve başaracağını hedefle...

  Günlük işiniz sizi belki çok yoruyor, belki eve geldiğinizde kendinizi yatağa atıp uyuyorsunuzdur ama emin olun ki sevdiğiniz işi geleceğinize yatırım amaçlı her gün basamak basamak ilerlettiğiniz ve büyütmeye başladığınız zaman göreceksiniz ki artık eskisi kadar kendinizi yorgun hissetmiyor olacaksınız. Hissetmiyorsunuz çünkü insan sevdiği işi yaparken yorulmaz tam tersine keyif alır ve dinlenir.

Nereden mi biliyorum? 
Kendimdeennnn… :)

  Geleceğiniz için yapabileceğiniz en güzel yatırım en çok sevdiğiniz alanda çalışmalar yaparak hayatınızı o yönde geliştirmenizdir. O halde adım atmaya başla çünkü en zor basamak ilk basamaktır. Boşuna dememişler "Başlamak başarmanın yarısıdır." diye... Sonraki yazımda görüşürrrüüüzz...


SinanGCL Bu Paylaşım '' Tarafından Yazılmıştır.
Yazar Hakkında: Benim kim olduğumu merak ediyorsan, beni bilenlere sor onlar benden daha iyi anlatır. ;)

Geleceğiniz için Yapacağınız En Güzel Yatırım
Konusuna 27 Yorum Yapılmış

 1. İstikrarlı çalışmak lazım demiştik,sevdiğimiz işlerden para kazansakta kazanmasakta yapıyoruz bir şekilde vazgeçmiyoruz:)

  YanıtlaSil
 2. Aklıma Selvi Boylum Al Yazmalım filminden bir sahne geldi. İlyas ceza allır ve çok sevdiği kamyonundan ayrı yere üstelik kamyon tamirhanesine konulur. Dellenir,bırakıyorum işi diye haykırır;sarışın ona hayatın gerçeğini fısıldar "Deli olma,karını düşün... şimdi çocuk da var""

  OOf of :-)

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Bu bir kişisel gelişim yazısı mı?:) Yıllarca başkasına çalıştım ama yaptığım işi seviyordum. Sonra hayalimdeki işi de yaptım. Belki bireysel olarak yapılacak işler farklı olabilir ama yanında birilerini çalıştırmak zorundaysan ömür törpüsü:) Bunu bir tarafa koyalım. Fakat, yazınız güzeldi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kategorileri fazla çoğaltmak istemedim kişisel gelişim kategorisinin içine attım. :D Ziyaretiniz için teşekkür ederim. Elimden geldiğince yazdım işte beğenmenize çok sevindim yine beklerim :) :Ç buyurun çay ikram edeyim afiyet olsun :)

   Sil
 4. Bence bazı sıkıntılar maddiyatla çözülmüyor. Çünkü intihar eden bir çok ünlü ve zengin insan var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum. Çok doğru bir şeye değindiniz. ;) :T Bloğuma ziyaretiniz için hemen size bir çay ikram edeyim :Ç :)

   Sil
  2. Yazılarınız blogger okuma listesinde görünmüyor, bilginize.
   Ben blogları anonim olarak takip ediyorum. Ama diğer bloglarda bir sorun yok.

   Sil
  3. Blog adresini ve bloğu değiştirdim o yüzden eski adres gözükmüyor olabilir. Okuma listesinde sağ üst köşede Yönet var oraya tıklayıp blogbeyi yada blogdedektifi olan adresimi takipten çıkın(silin) ve buraya bloğuma girip tekrardan takibe alın. Örnek olarak aşağıdaki resme bakabilirsiniz.
   [img]https://i.hizliresim.com/86rlpit.jpg[/img]
   Okuma listesi üzerinden de benim bloğu çıkarıp tekrardan eklerseniz listede tekrardan görünecektir. Eski adres göründüğü için yayınlar aktarılmıyor.

   Sil
  4. Onu yapmıştım zaten.

   Sil
  5. Şuanda sorun yok değil mi düzeldi yani ?

   Sil
 5. Yazı çok iyi. Harika bir motivasyon yazısı olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne mutlu bana o halde :) çay iyi gider demi :Ç afiyet olsun :D

   Sil
 6. yapılacak en güzel yatırım, kendimize sunduğumuz imkanlardır. İnsan kendini geliştirdiği kadar hayatına ve çevresine ışık saçar.
  güzel konuya değinmişsiniz, emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim blog için tekrar takibini sabırsızlıkla bekliyorum 🤗

   Sil
  2. Sonradan fark ettim profil resmin orada farklıymış teşekkür ederim 🤭

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. Çay ikram etmişmiydim :Ç :)

   Sil
  2. Blog Dedektifi değil Blog Çaycısı olsaydın bari. :) Açık ve şekersiz olsun lütfen.

   Sil
  3. Ahahahha bak o aklıma hiç gelmedi :)

   Sil
 8. Bende okumuştum ve şöyle bir yorum yapmıştım. Kendime guvenemeyenlerden biriyim, çok çabuk pes ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tekrardan yorumunuz ve ziyaretiniz için teşekkür ederim :T

   Sil
 9. Ben blog beyini daha çok sevmiştim.. :) Neyse takibe aldım. Yazı çok detaylı daha sonra gelip okuyacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende çok seviyordum ama maalesef yönlendirme hatası sorunundan index almadı :( Artık dedektif olarak blogları inceleyip yayınlar paylaşacağım :D :T

   Sil
 10. Harika bir yazı. Kaleminize sağlık. İnsan kendini yatırım yapmalı. 🤗

  YanıtlaSil

Lütfen Link Bırakmayın!
Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H

İletişim Formu

BLoG Dedektifi Takip Butonu

Sosyal Medya

Sosyal Medya


BLoG MaHaLLeSi

Takipçilerimiz

Takipçilerimiz

Son Gelişmeler

Yorumlar


Yorumlar

Bilgilendirme

Gizlilik Politikası Telif Hakkı Arşiv
Copyright 2022, Tüm Hakları Saklıdır.
We Google & Blogger