BLoG Dedektifi - Anasayfa

BLoG Dedektifi Takip Butonu

Sosyal Medya

Neler Oluyor

Bloğu Takip Et
Online Ziyaretçiler

İletişim Formu

Blogger Spam Yorum Sorunu

2 Haziran 2022 Perşembe Google News 2 Yorum Yapıldı Kez Okundu.  Bu sorun yine son gelen güncellemelerden kaynaklı bir soruna benziyor. Tam net bilgiye ulaşamasam da bu sorunla ilgili araştırmaların yarısına kadar gelebildim. Net bilgiye ulaşmadığım için başlığın yanına [Çözüldü] eklemedim. Fakat aşağıda söyleyeceğim maddeleri yaptıktan sonra sonuç alan kişiler olursa burada yorum altına bilgilendirme yapabilirler. 

Yapacaklarımız;
 Blogger Kontrol Paneline girelim.
 Sol menüden Ayarlar sekmesini açalım.
 Aşağıya doğru indiğimizde Yorumlar bölümü gelecektir.
 "Okuyucu yorumu captcha testi" kısmı sönük ve etkileşim görülmez halde olacaktır. Bu bölümü aktif hale getirmek için yorum konumunu geçici olarak "Yerleşik" durumundan "Tam Sayfa" seçeneğine alın.(Bu durum temanızın şablonuna göre değişiklik yapabilir.) Şimdi aktif olduğunu göreceksiniz. "Okuyucu yorumu captcha testi"ni aktif hale getirin ve yorum konumunu tekrardan "Yerleşik" (eski haline) getirin. 

  Bu şekilde yorumlarımız spam yoruma düşeceği zaman okurlarımızın karşısına bir doğrulama penceresi gelecektir. Bu doğrulamayı girdikleri zaman yorumlar spama yüksek ihtimalle düşmeyecektir. Bu durum şifrenizi unuttuğunuzda hesabınıza sürekli girmeyi denediğiniz vakit karşınıza çıkan harf ve rakamsal değerler gibidir. Yani sizin bot değil insan olduğunuzu doğrulamak amacıyla yapılmıştır.

  Bu durumu test eden arkadaşlar dönüş yaparsa sevinirim. Henüz bu durum tam çözüm olmadığı için net sonuç alamadım. Ben ayarlarımı bu şekilde yaptım ve şuana kadar yapılan yorumlarda spama düşen yorum yok. SinanGCL Bu Paylaşım '' Tarafından Yazılmıştır.
Yazar Hakkında: Benim kim olduğumu merak ediyorsan, beni bilenlere sor onlar benden daha iyi anlatır. ;)

Blogger Spam Yorum Sorunu
Konusuna 2 Yorum Yapılmış

  1. Anlattığınız gibi yaptım. Umarım işe yarar :) Teşekkürler :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bu konular hakkında çalışmalarım devam ediyor. Umarım sonuca ulaşabilirim :) diğer yorumlar silinmiş bloğu sıfırladığım için

      Sil

Lütfen Link Bırakmayın!
Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

<3


:T

:H

BLoG LisTeM [- 161 -]

Tüm Etiketler

Önemli Alan

☕Çay Kaynıyor...

Ziyaretçi Defteri

Haftalık Yorumcularım

Haftalık Yorumcularım

Takipçilerim

Son Yorumlar

Son Yorumlar