Logo

  Blog Sahibi; SinanGCL Türkiye, Kocaeli

Omicron Virüsü Nedir?

Omicron Virüsü Nedir?
19 Mayıs 2022 Perşembe
Yorum Yapılmadı
Kez Okundu.

Omicron virüsü nedir? Nu varyantı nedir? Omicron virüsü dünyada nerelerde görüldü? Dünyada ve ülkemizde birçok sıkıntıya yol açan covid-19'un başka bir varyantı mı ortaya çıktı...

 Koronavirüs 2019 yılından beri tüm dünyadaki insanları olumsuz yönde etkilemektedir. Koronavirus sık sık mutasyona uğraşmaktadır. Omicron virüsü de işte bu mutasyonların sonuçlarından biridir. Omicron virüsünün diğer adı Nu varyantı olarak bilinmektedir.

 Omicron virüsü koronavirüsün bir çeşididir. Koronavirüs Nu varyantı Çin’den değil Afrika’dan geldi. Daha sonra Avrupa, Asya ve Avustralya'da gözlemlenen Omicron virüsünün yeni rotası ise merak konusu...

Omicron virüsü Türkiye'de var mı?
Dünyada pek çok ülkede ortaya çıkan Omicron virüsü Türkiye’de de tespit edildi. Detaylara bakacak olursak Omicron virüsü yani Nu varyantı Dünya Sağlık Örgütü’ne göre yüksek risk arz etmektedir. Hatta bu mutasyonun şu ana kadar ortaya çıkan mutasyonlardan en tehlikesi olduğu söyleniyor. Ülkemizde ise İstanbul ve İzmir gibi illerde ortaya çıktığı ancak çok bulaşıcı olmasına rağmen ayakta tedavi edilebildiği bilinenler arasında.

Omicron virüsünün diğer virüslerden farkı nedir?
Omicron virüsü öldürücü etkiye sahip mi? 
  Omicron virüsü diğer mutasyonlardan oldukça farklıdır. Bu farklılık hastalığın belirtilerinden ziyade insanlara bulaşma hızı ve etkileridir. Önceki mutasyonlar gibi Nu varyantı da insanlarda; öksürük, baş ve vücut ağrıları, terleme gibi belirtilerin yanı sıra tat-koku kaybına ve yorgunluğa yol açıyor. Bu hastalıktan kendimizi korumamız için ise hijyen kurallarına uygun davranmamız gerekiyor.SinanGCL Bu Paylaşım '' Tarafından Yazılmıştır.
Yazar Hakkında: Benim kim olduğumu merak ediyorsan, beni bilenlere sor onlar benden daha iyi anlatır. ;)

Omicron Virüsü Nedir?
Konusuna 0 Yorum Yapılmış

Lütfen Link Bırakmayın!
Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H

İletişim Formu

BLoG Dedektifi Takip Butonu

Sosyal Medya

Sosyal Medya


BLoG MaHaLLeSi

Takipçilerimiz

Takipçilerimiz

Son Gelişmeler

Yorumlar


Yorumlar

Bilgilendirme

Gizlilik Politikası Telif Hakkı Arşiv
Copyright 2022, Tüm Hakları Saklıdır.
We Google & Blogger