Logo

  Blog Sahibi; SinanGCL Türkiye, Kocaeli

Lüsid Rüya

Lüsid Rüya
13 Mayıs 2022 Cuma
Yorum Yapılmadı
Kez Okundu.

Lüsid Rüya Nedir ?
 Lüsid rüya veya berrak rüya, insanların rüyalarını kontrol edebilme anlamına gelmektedir. Bunu yapmak için rüyada olduğumuzu fark etmek ve kontrol edebilmemiz gerekir. Gerçekte yapamadığınız şeyleri rüyanızda yapabilirsiniz bir bakıma. Aslında hayal kurmak gibidir lüsid rüya kavramı. Tek farkı daha gerçekçi olmasıdır. Uçmak, çoğu insanın hayalidir. O kendi yarattığınız ve tek sınırın hayal gücünüzün olduğu evrende uçmak da dahil olmak üzere herşeyi yapabilirsiniz. Şimdi ise bunu nasıl yapacağınıza gelelim.

Nasıl Lüsid Rüya Görülür ?
 Bunu yapabilmek için insanların ürettiği birsürü yöntem mevcut. Bunların arasında en bilineni düş defteridir. Düş defteri, her sabah gördüğünüz rüyayı az da olsa betimlediğiniz bir defterdir. Bunu yapmaya devam ettikçe zamanla rüyalarınıza hakim olmaya başlayacaksınız. Bir başka yöntem ise "şartlandırma"dır. Lüsid rüya görmek isteyen kişi, uyumadan önce lüsid rüya göreceğine kendini şartlandırıp, sonuna kadar tereddütsüz inanmalıdır. Uykuya dalarken görmek istediği kişi veya nesne akılda canlandırılmalıdır. Bunlar olurken kişinin sakin tempolu bir müzik dinlemesi de etkili olacaktır. Lüsid rüya biraz da sabıra bağlıdır. 1 kere denedikten sonra olmadı deyip bırakma durumunda bir beklentimizin olması saçma olur. Bu yöntemleri bir süre tekrarladıktan sonra başarı kaçınılmaz hale gelecektir.

Lüsid Rüya Gördüğünüzü Nasıl Anlarsınız ?
 Uyuduktan sonra rüya görürken rüyada olup olmadığınızı anlamak biraz zor olabilir. Bu yüzden rüyada olup olmadığınızı anlamak amacıyla ellerinize bakın. Biraz korkunç olsa da aynaya bakın veya bir yazı okuyun. ellerinizde herhangi bir gariplik varsa, aynadaki yüzünüzde bir gariplik varsa ya da yazıları okumakta güçlük çekiyorsanız lüsid rüyadasınız demektir. Yeni dünyanıza hoş geldiniz. Keyifli deneyimler :)SinanGCL Bu Paylaşım '' Tarafından Yazılmıştır.
Yazar Hakkında: Benim kim olduğumu merak ediyorsan, beni bilenlere sor onlar benden daha iyi anlatır. ;)

Lüsid Rüya
Konusuna 0 Yorum Yapılmış

Lütfen Link Bırakmayın!
Dikkat Spama düşen yorumlar denetimden geçerek yayınlanacaktır.

:)

;)

:D

:(

=(

:@

:X

:O

:P

:F

:Y

:A

<3


:T

:H

İletişim Formu

BLoG Dedektifi Takip Butonu

Sosyal Medya

Sosyal Medya


BLoG MaHaLLeSi

Takipçilerimiz

Takipçilerimiz

Son Gelişmeler

Yorumlar


Yorumlar

Bilgilendirme

Gizlilik Politikası Telif Hakkı Arşiv
Copyright 2022, Tüm Hakları Saklıdır.
We Google & Blogger